Pilman - Mistrovství ČR v 1/2 ironmanu 2019

4. 9. 2019
Zpět na výpis

Poslední srpnový den se na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo mistrovství ČR na tratích polovičního ironmana, tedy 1,9 km plavání – 90 km kolo – 21 km běh. Velmi teplé slunečné počasí spolu s členitou cyklistickou i běžeckou částí dávaly tušit, že závod řádně prověří všech 202 závodnic a závodníků, kteří se postavili […]

Poslední srpnový den se na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo mistrovství ČR na tratích polovičního ironmana, tedy 1,9 km plavání – 90 km kolo – 21 km běh.

Velmi teplé slunečné počasí spolu s členitou cyklistickou i běžeckou částí dávaly tušit, že závod řádně prověří všech 202 závodnic a závodníků, kteří se postavili na start, českou triatlonovou špici nevyjímaje. Mužům nakonec kraloval Tomáš Řenč, v ženské kategorii si pro vítězství celkem suverénně doběhla Simona Křivánková.

BeTri@Elab team měl na startu 4 závodníky:

Štěpán Korecký se blýskl 9. nejlepším plaveckým časem a závod dokončil v čase 5:08:54 na celkovém 34. místě a 5. místě ve své AG.
Jen o pár minut později v čase 5:12:55 dorazil do cíle Petr Faltýnek, kterého bohužel zbrzdila (nejen) penalizace na jeho jinak silné cyklistické části a celkově se závodem spíš protrápil. Celkově 40. místo a 5. místo v AG.
Pohodový závod si naopak užil Tonda Mäcko, který na trati nepotkal ani jeden větší kopec a jelo se mu tudíž dle jeho vlastních slov libově :). Jeho čas 6:00:48 mu zajistil celkově 104. a v AG 15. pozici.
Tereza Humajová vyrážela do cyklistické části ze 4. pozice, závod jí ale nesedl a v dalším průběhu se proměnil pouze v boj dostat se alespoň se ctí do cíle. Tam se nakonec objevila v čase 6:28:58 na celkovém 8. místě a 2. místě ve své AG.

Druhá medaile do sbírky – bronzová – potom přibyla za soutěž týmů.

Všem gratulujeme k výkonům či malým osobním vítězstvím. Sezona ještě nekončí, 14. 9. nás čeká vyvrcholení poháru v dlouhém triatlonu na Klasik duatlonu v Příbrami, kde budeme mít opět početné zastoupení.

Vyrazte s námi na první trénink zdarma