Slovakman 226

6. 8. 2019
Zpět na výpis

První ironman za 9:17? Žádný problém. Slovakman 226 V sobotu 3. 8. pokračoval Český pohár v dlouhém triatlonu závodem Slovakman 226, který tradičně hostí lázeňské město Piešťany. Jako svůj křest ironmanskými tratěmi si ho vybral náš borec Petr Faltýnek. V 7:00 odstartovalo více než 170 závodníků svůj dlouhý den. Plavání s povoleným neoprenem sestávalo ze […]

První ironman za 9:17? Žádný problém. Slovakman 226

V sobotu 3. 8. pokračoval Český pohár v dlouhém triatlonu závodem Slovakman 226, který tradičně hostí lázeňské město Piešťany. Jako svůj křest ironmanskými tratěmi si ho vybral náš borec Petr Faltýnek.

V 7:00 odstartovalo více než 170 závodníků svůj dlouhý den. Plavání s povoleným neoprenem sestávalo ze 3 okruhů v řece Váh s výběhem z vody; jako vždy ho navíc závodníkům znepříjemňovaly dlouhé pichlavé řasy. Petr se s první částí závodu popasoval podle plánu a vyplaval za 1:08.
Cyklistika na Slovakmanu se skládá ze 6ti převážně rovinatých okruhů, celkové převýšení činí jen necelých 300 metrů. Závodníky však prověřilo počasí – bylo dusno, silný protivítr se prostřídal s nárazovým bočním větrem, přišel i déšť s kroupami. Jestli to někomu vadilo, tak Peťovi ne. 180 km doslova proletěl za 4:45 (průměr 37, 8 km/h), předjel mnoho soupeřů a zaznamenal 6. nejrychlější cyklistický čas.
Po rychlém depu vybíhal do závěrečné běžecké části na 6. místě. Petr maraton ještě nikdy neběžel, i zde se tedy jednalo o premiéru a bylo otázkou, kolik sil pošetřil po velmi rychlém kole. Rozběhl však strojové tempo a brzy nenechal nikoho na pochybách, že je na závod dobře připraven a chce si doběhnout pro skvělý výsledek. Maraton zvládl za 3:17, podařilo se mu předběhnout ještě jednoho soupeře a cílovou branou proběhl na celkovém 5. místě ve skvělém čase 9:17, jako první závodník všech AG, před ním skončili pouze závodníci kategorie Elite. Na dalšího soupeře ze své AG měl náskok 34 minut.
Peťa svému výsledku v cíli ani nevěřil. My jsme závod sledovali online z Čech a také jsme nevěřili 🙂
Velká gratulace k životnímu výkonu! Jaký čas to bude příště?

Speciální poděkování od Petra patří jeho rodičům, kteří mu v závodě svým fanděním vytvořili skvělou atmosféru, fungovali jako podpůrný tým, support na občerstvovačce a zpravodajská služba do Čech.

#slovakman #slovakman226 #swimbikerun #raceday #betri_cz #elab #elabteam #triathlonfamily #ironman #newpb #betricoaching

Vyrazte s námi na první trénink zdarma