BeTri

„Jsem překvapený, jaký pokrok jsem za 9 měsíců tréninku udělal“

Halfiromanská premiéra Michala Prázného v Račicích

Jaké dojmy si odvážíš ze své první půlky v Račicích?

Dojmy jsou skvělé, závod i organizace byly super, fandění a atmosféra byla taky hodně motivující. Samozřejmě přemýšlím i o tom, co by se dalo na mém výkonu zlepšit, ale pozitivní dojmy jednoznačně převažují.

Plavání 41 minut, kolo 2:23, běh 1:41

Jak ses chystal?

Mým hlavním cílem pro tuto sezonu je absolvování celého ironmana, takže tento závod byl plánovaný jako součást přípravy. Závod přišel asi po devíti měsících tréninku a musím říct, že i když se snažím dělat všechno podle Radkových plánů a rad, tak jsem byl stejně překvapený, jaký pokrok jsem během těch 9 měsíců udělal.

Proč sis vybral zrovna tento závod?

Vzhledem ke koroně nebylo moc na výběr, a proto bych chtěl poděkovat organizátorům, že tyhle závody uspořádali i v tom období s nejistými pravidly na tak vysoké úrovni. Závody v Račicích byly určitě velkým zpestřením a daly mi i další motivaci.

Jaký vliv měl nouzový stav na trénink?

I když byl vliv korony devastující pro závody, tak z pohledu tréninku byl naopak pozitivní - kombinace home officu a hezkého počasí byla pro trénink ideální. 

S jakým cílem jsi šel na start?

Když jsem před devíti měsíci začínal, říkal jsem si, že poloviční ironman pod 6 hodin je dobrý výsledek. Před závodem jsem se nějak dopočítal, že by to mohlo jít i pod 5 hodin, ale to mi přišlo trochu sci-fi. Výsledný čas 4:46 je tedy naprosto super výsledek.

Jak se pro tebe závod odehrával?

Závod se vyvíjel celkem podle předpokladů - nějak přežít vodu, zkusit něco na kole a moc neztratit v běhu. A to se asi podařilo.

Přišla na tebe během závodu nějaká výraznější krize? Jak ses s ní vyrovnal?

Slabší momenty byly asi v každé části. Nejdříve v plavání, kde pořád ještě nejsem jako ryba ve vodě, ale druhá polovina už šla, na kole to bylo překvapivě opačně, protože jsem druhou třetinu jel zbytečně opatrně, ale pak mě dojel Tomáš a zase se to rozjelo, pak ještě bolelo poslední kolo běhu, ale to už k tomu patří. Chtěl bych také poděkovat všem, co fandili - kolegům z Betri i trenérům - když na mne Kůťák v každém kole zatroubil, tak dokud byl v dohledu, tak se mi zvedl výkon o 100 wattů.

Plavání za 41 minut, cyklistika 2:23 a běh 1:41. Celkově 38. místo. Jak to hodnotíš?

Jak jsem psal výše, je to nad očekávání. Bylo to ještě umocněno tím, že se závodu zúčastnil i můj syn, který to dal bez triatlonového tréninku, takže radost byla dvojnásobná. Hlavně mojí manželky, že jsme se oba dostali ve zdraví do cíle.

Co ti prolétlo v mysli na cílové rovince?

Že je tom bomba a chvíli potom, jaká asi bude vypadat na té plné distanci..

Co únava a bolesti svalů?

Okamžitě po závodu to bylo dobré - euforie, příjemná únava a uvolnění. Další týden jsem cítil únavu, ale měl jsem volný týden, takže to byl i příjemný relax.

Připravuješ se pod vedením Radka Holinky v týmu Betri. Jak jsi spokojen se spoluprací?

Hodně. Jak tréninky samotné, tak i přístup trenérů a atmosféra jsou opravdu hodně pozitivní a motivující. Oceňuji také osobní přístup a ochotu, kdykoliv poskytnout radu nebo přizpůsobit plán. Například už dříve jsem měl několik pokusů o plavecké tréninky a je to opravdu neporovnatelné s odhodláním Katky naučit mne plavat.

Co tvé další závodní plány?

Hamrman 70.3. A doufám podaří, že se mi podaří najít nový termín pro závod Ironmana ve Frankfurtu, případně změna registraci na jiný Ironman v tomto roce.

 

 

Článek zobrazen 471x