Odpočívat nebo trénovat v přechodném období?

Ahoj, 

letošní úspěšná sezóna se nám pomalu, ale nezadržitelně blíží ke svému konci. Z pohledu ročního tréninkového plánu (RTC) má většina z vás před sebou závěrečný tréninkový cyklus. Tento měsíční, říjnový cyklus nazýváme přechodným obdobím, ve kterém převažuje odpočinek fyzický i mentální. Cílem přechodného období není růst výkonnosti, ale odpočinek! Proto jsou sportovní aktivity výrazně snížené z pohledu objemu i intenzity a zaměřujeme se primárně na pilování techniky. Mentálně máme příležitost v tomto cyklu zregenerovat od tréninkové rutiny s rodinou, s přáteli, v přírodě nebo také u zcela jiného sportu. Neměli bychom také zapomenout doléčit bolístky z náročné sezóny a získat zpět chuť do pravidelného tréninku. 

Zahájení RTC na příští sezónu bude 31.10.2022. 

Ti z vás, kteří odpočinkové období měli již v září, tak by se v říjnu měli pomalu vracet k pravidelnému tréninku. Někteří z vás si letošní sezónu prodlouží na IM v Portugalsku a na HIM na Sardinii. Ti si přechodné období dají až do konce listopadu a přípravu na další sezónu začnou později.

Pro první měsíce je vhodné mít zjištěný aktuální stav výkonnosti, respektive organismu pro sestavení plnohodnotného RTC. Proto bychom vás chtěli otestovat v Betri labu a zjistit vaše hodnoty klidového metabolismu, zátěžové spirometrie (kolo, běh) pro stanovení tréninkových zón a také odhalit případné individuální limitace. 

Máme již připravený rámcový roční tréninkový plán. Do tohoto plánu jsme zakomponovali jednotlivé kempy, soustředění a pravidelné testování tak, aby z pohledu měsíčního cyklu 3+1 (tj. tři týdny plného tréninku a jedním týdnem regeneračním) vše smysluplně zapadlo. 

Termíny jednotlivých tréninků, kempů a soustředění naleznete v rezervačním systému. 

Pokud budete mít zájem o tréninkový plán na triatlon, tak máme ještě pár volných míst na příští sezónu.

Těšíme se na společnou přípravu. 
Tým trenérů Betri 

 

Článek zobrazen 315x