BeTri

Přechodné období

Ahoj,

letošní sezóna byla opravdu prapodivná, plná nejistoty, neustálých změn plánů a vrcholů sezóny. Pro její záchranu jsme udělali maximum i tím, že jsme pro vás uspořádali s Jan Kubeš a Hamrman týmem celkem 8 závodů ve 4 závodních víkendech.

Máme před sebou poslední závodní víkend, do kterého byl přesunut tradičně červnový Czechman. V sobotu nás čeká půlka a v neděli sprint. Bohužel předpověď není moc přívětivá a doufejme, že nebude až tak špatná, jak to teď vypadá. Každopádně všechny závodící přijedeme podpořit.

Po tomto víkendu začíná přechodné období, jehož hlavní náplní je odpočinek. Je potřeba načerpat fyzické, ale hlavně psychické síly. Ne nadarmo se říká, že jak silní budete v následující sezóně, záleží na kvalitě odpočinku v přechodném období.

Neznamená to ale, že si lehnete na gauč a budete každý večer do sebe cpát pytlík chipsů a půl litru koly. Profíci si obvykle po dobu závodní sezóny udržují závodní váhu a po sezóně přiberou cca 5kg, aby ulevili neustále stresovanému tělu.

U hobíků váha v průběhu roku většinou kolísá podle toho, jak velké stresy mají doma nebo v práci. Proto bychom měli v průběhu přechodného období dbát na kvalitu a délku spánku, srovnat si jídelníček, zařadit kvalitnější potraviny, vyřadit všechny výživové doplňky.

Plavecké i běžecké tréninky budou v průběhu října probíhat bez omezení, jen náplň tréninků a celková kilometráž se sníží. Budeme se věnovat hlavně regeneraci (protahování po tréninku), technice všech plaveckých způsobů a rozvoji citu pro vodu.

28.9.-25.10.2020 (4 týdny) zaměřeno na regeneraci po a před další následující sezónou, nestrukturované období, kdy si máte především dobít baterky, jak fyzické, tak hlavně psychické. Přesto byste se měli hýbat, třeba si odpočinout od triatlonu, dělat sporty co vás baví, vhodné jsou např. túry po horách. Zaměříme se na techniku všech plaveckých způsobu a rozvoji citu pro vodu.

- základy techniky všech plaveckých způsobů
- každý týden zaměřený na jiný plavecký způsob
- 5 týden celá PZ
- hodně budeme zařazovat sculling (rozvoj citu pro vodu, udržení a chycení záběru pod vodou)

Ohledně scullingu a jeho správném provedení vám pošleme do konce týdne samostatné video.

Těšíme se na společnou přípravu na příští závodní sezónu

 

 

Článek zobrazen 100x