Základem výkonu je nejen kvalitní příprava

Závodní sezóna se nám pomalu, ale jistě blíží ke konci a někteří již logicky začínají přemýšlet nad tou další. Podzim je ideální k výběru závodů, update vybavení a naplánování přípravy. Precizní připravenost v tomto “přechodném” období ušetří spoustu času ve fázi, kdy se atlet plně vrhne do tréninku.

V amatérském sportu je největším handikepem v porovnání s profesionálními sportovci čas. Čas potřebný na trénink a regeneraci. Proto je vhodné je se svými plány obeznámit rodinu a pracovní kolektiv s vedením. Šikovným způsobem si “nakoupit” jejich podporu. Den co se času týče se neprodlouží to víme, ale čas který si pro sport se svým okolím vymezíte budete moci využít naplno a hlavně napasovat na časové kapacity efektivní tréninkový plán. 

Trénovat efektivně je hned druhý stěžejní bod pro úspěšnou sezónu. Každý člověk je jedinečný (bohužel někteří jedinci se domnívají, že jsou i vyjímečný) a proto potřebuje individuální přístup. Co to znamená? Zvolit vhodný tréninkový model. V dnešní době je takových modelů spoustu. Není divu, když první se objevil v 6. století př.n.l., ale kdo by dnes chtěl na zádech nosit bizona :-) Všechny modely však mají jedno společné a tím jsou tréninkové zóny. Pouze se s právně naměřenými zónami je možné připravit efektivní plán, postupně budovat výkonnost a hlavně vyhnout se riziku zranění. 

TOP5 
1. V přechodném období zhodnotit uplynulou sezónu 
2. Update sportovního materiálu (vyčlenění potřebného kapitálu) 
3. Výběr přípravných a hlavních závodů 
4. Příprava ročního tréninkového cyklu (RTC) 
5. Vstupní diagnostika organismu

Článek zobrazen 395x